Sitemiz beta sürümdedir. Bulduğunuz hataları bizlere iletişim formu aracılığıyla iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S2018-10-14T21:03:07+00:00

WP Bankası olarak herkesin istediği WordPress temasına ve eklentisine uygun fiyatlarla erişme hakkı olduğuna inanıyoruz. Buna ise açık kaynaklı kodlar sayesinde erişilebileceğini düşünüyoruz. Ancak piyasaya geliştiriciler tarafından sunulan kodlar, aynı zamanda teknik desteği de içeriyor. Teknik desteğin eklenmesi ise fiyatları doğal olarak arttırıyor. WP Bankası olarak bu gibi fazlalıkları denklemden çıkararak açık kodları yeniden dağıtıyoruz.

GPL lisansı altında sunulan tüm tema ve eklentileri istediğiniz kadar sitede kullanabilirsiniz. Herhangi bir süre veya sayı sınırı yok. Eğer 100 tane siteniz varsa eklentileri 100 sitenizde de kullanabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızın sitesini destekleyebilirsiniz. Rahat olun ve kullanmaya başlayın.

Hayır, WP Bankası olarak sunduğumuz tüm tema ve eklentiler WordPress’e özel GPL (Genel Kamu Lisansı) altında yer alır. Yani tüm temalar ve eklentileri satın aldıktan sonra rahatlıkla yeniden dağıtabilirsiniz.

WP Bankasına gelen bağışlar, size sunduğumuz tema ve eklenti kataloğunun gelişmesine destek oluyor. Bağış sistemi sayesinde kitle fonlamasına benzer bir yapı elde ediyoruz. Topluluğumuz ne kadar büyürse o kadar uygun fiyatlı tema ve eklenti sunabiliriz. GPL lisansı ile ilgili diğer bilgiler için Hakkımızda bölümüne bakabilirsiniz.

Bağışta bulunabilmeniz için 3 farkılı fiyatlandırmada bulunduk. Bunlardan hangisine bağış yapmak isterseniz, bizde size ufak bir armağan olarak Premium diye tabir ettiğimiz, kütüphanemizin en güzide tema ve pluginlerine erişiminiz olacaktır. Yapacağınız bağışlarlar ile WordPress Banka‘sının gelişimine büyük bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

Hayır, bağış kapsamında tema ve eklentiler için teknik destek sağlamıyoruz. Hakkımızda sayfasında da belirttiğimiz üzere, GPL lisansı altında sunduğumuz ürünleri uygun fiyatlı olarak ancak bu şekilde sunabiliyoruz. İleride teknik desteğe ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyorsanız, geliştiriciler tarafından sunulan diğer seçeneklere bakabilirsiniz.

Adil kullanım politikasını uygulamadığımız için yaptığınız bağış doğrultusundaki limitiniz kadar günlük indirim yapabilirsiniz.
Buradaki amacımız devam eden bir projeniz olduğunu varsayaraktan, projenizin yarım kalmasını veya ertesi günü beklemenizi istemeyiz.
Bu şartlarda günlük indirim sayısı şu şekildedir.

  • Gold Bağışçılarımız için : Toplam 100 Adet
  • Platinum Bağışçılarımız için : Toplam 400 Adet
  • Diamond bağışçılarımız için : Toplam 800 Adet

Evet. WP Bankasında sunulan tüm tema ve eklentiler orijinaldir. Abone olduktan sonra GPL lisansı altında orijinal tema ve eklentileri indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. İndirdiğiniz tema ve eklentiler üzerinde istediğiniz gibi değişikliklerde yapabilirsiniz.

Aboneliğiniz bittikten sonra indirdiğiniz tüm tema ve eklentileri GPL lisansı altında saklayabilirsiniz. İleride yapılacak olan güncellemelerden faydalanmak için bağış sürenizin aktif olması gerekmektedir.

Aktif bir bağış süreliğinizin olduğu sürece tema ve eklenti güncellemelerinden faydalanabilirsiniz. Yapılan tüm güncellemeler, WP Bankası internet sitesinde paylaşılacaktır.

Bağış ödemesi yaptıktan sonra para iadesi sunmuyoruz. WP Bankasının hizmetlerini deneyimlemek için “Gold” diye tabir ettiğimiz küçük bir mevlada bağış yapıp, 1 aylık kullanım sürecinden yararlanabilirsiniz.

Bankamızda istediğiniz tema/eklentiyi bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken istek formu bırakmak. Aynı tema/eklentiler için yüksek talep varsa, bir sonraki ay bankamıza o temayı/eklentiyi eklemeye çalışacağız.

WP Bankasında sunulan tüm tema ve eklentiler GPL lisansı altında sunulur. Bunun anlamı, telif hakkı ihlali olasılığı neredeyse yok denecek kadar düşüktür. Sitede yer alan tema, eklenti ve diğer ürünler herhangi bir üçüncü taraf desteği veya sponsorluğuyla sunulmaz. Yer alan şirket ve ürün isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. İhlal olduğunu belirlediğiniz durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geliştiriciler, kolay güncelleme yapmak ve teknik destek sunabilmek için ürün kayıt kodu sunar. Tema/eklentiyi kullanmak için ürün kayıt koduna ihtiyacınız yoktur. Güncelleme yapmak istediğiniz zaman tema/eklentileri ürün kayıt koduyla değil manuel olarak güncelleyin.

Siz ne kadar cömert olursanız, bizde elimizden geldiğince yazılımların en güncel versiyonlarını sunmaya devam edeceğiz

Harici bir indirme programı WP Bankası tarafından önerilmez. Bu programlar sunucuya çoklu indirme isteği gönderir ve indirme kotanızın bitmesine neden olabilir. Bu nedenle indirme işlemini manuel olarak yapmanızı öneriyoruz.