WP Bankası Kullanım Koşulları

Lütfen WP Bankasını kullanmadan önce kullanım koşullarını okuyunuz. Keyifsiz bir iş olsa da ileride herhangi bir sorunla karşılamamak için WP Bankası Kullanım Koşullarını okumanız gerekmektedir.

Kullanım Koşulları Şartlarının Kabulü

WP Bankacı (“Hizmet Sağlayıcı”) aşağıda yer alan Kullanım Koşulu maddeleri kapsamında yazılım ve hizmet sağlamaktadır. Eğer Kullanım Koşullarında yer alan herhangi bir maddeyi kabul etmiyorsanız, hemen wpbankasi.com sitesine erişimi kesmelisiniz. Web sitesini kullanmaya devam etmeniz, Kullanım Şartlarını kabul ettiğinizi gösterir.

Ürünlerin Lisansıyla İlgili Bilgilendirme

Wpbankasi.com internet sitesi üzerinde bulunan ve wpbankasi.com tarafından dağıtılan sınırlı olmamakla birlikte WordPress eklentileri, temaları, geliştirme paketleri, WooCommerce eklentiler, geliştirme paketleri, kod parçaları bundan sonra ve sitenin kalan bölümlerinde GPL olarak anılacak Genel Kamu Lisansı altında lisanslanır.

WP Bankası, üçüncü taraf geliştiricilerin sunduğu ürünleri sağlar. Site içerisinde yer alan tüm ürünler GPL lisansı kapsamında olsa da üçüncü taraf içerikleri ek telif hakkında tabi olabilir. Satın alma işleminden önce gerekli telif hakkı değerlendirmelerini yapınız.

Para İadesi Koşulları

Hizmet Sağlayıcı, indirilebilir formatta olan dijital yazılım hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle ürünler için “deneme süresi” gibi bir hizmet geçerli değildir. WP Bankası üzerinde yer alan herhangi bir ürünü satın alınması nihai ve geri dönülemez niteliktedir. Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra herhangi bir para iadesi talebinde bulunulamaz.

Teknik Destek

WP Bankası üzerinde yer alan tüm ürünler ve hizmetler olduğu gibi sunulur. Yaşanacak herhangi bir sorun durumunda bu ürünlere için e-posta ve telefon dahil olmak üzere hiçbir şekilde teknik destek sağlanmamaktadır. Hizmet Sağlayıcı, eklentilerin ve temaların birlikte uyumlu çalışacağı konusunda bir garanti sunmaz.

Üçüncü taraflarca sunulan ürünlerde ise üçüncü tarafların belirlediği destek koşulları geçerlidir. Lütfen üçüncü taraflarca sunulan ürünleri satın almadan önce bu teknik destek şartlarını gözden geçiriniz.

Güncellemeler

Yaptığınız bağış miktarına göre, seçmiş olduğunu paketin (aylık) Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan tüm güncellemelerinden kısıtlı olarak faydalanabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz paketin sonlanması durumunda ise tüm güncelleme hizmetleri sona erer.

Kullanıcı Hesapları

Ürünleri satın almak isteyen tüm kullanıcıların hesap oluşturması gerekmektedir. Kullanıcılar, hesaplarına giriş yaparken kullanacakların şifrelerin güvenliğinden sorumludur. Bu bilgilerin üçüncü taraflara açıklanmaması gerekmektedir. Kullanıcı hesabında yapılan tüm işlemler kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcının bilgisi dışında bir hesap hareketi fark etmesi durumunda en kısa içerisinde Hizmet Sağlayıcıyla iletişime geçmesi gerekmektedir. WP Bankasında hesap açacak tüm kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Hizmet Sağlayıcı, 18 yaşın altında hesap açan kullanıcıların hesaplarını hiçbir para iadesi olmadan iptal etme hakkını saklı tutar.

Hesap Sonlandırma/Askıya Alma

Hizmet Sağlayıcı, uygun gördüğü durumlarda kullanıcı hesabını herhangi bir bildirim yapmadan askıya alma/sonlandırma hakkına sahiptir. Sonlandırılan hesaplarla ilgili herhangi bir para iadesi söz konusu değildir. Hesap sonlandırma:

  • Hizmet Sağlayıcı ekibine ve/veya diğer kullanıcılara yönelik uygunsuz davranış sergilenmesi,
  • Hizmet Sağlayıcı ile haksız rekabete girme çabası, itibar zedeleme, art niyetli davranış gösterme,
  • Korsa yazılım, spam, saldırı ve yasa dışı eylemlerde bulunma,
  • Hizmet Sağlayıcının hesabın kötü amaçlı kişilerin ele geçirdiğine inanması,
  • Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan adil kullanım sınırlarının ihlal edilmesi durumunda gerçekleştirilebilir.

Adil Kullanım Sınırları

Tüm bağış yapan abonelerimize adil bir hizmet sunmak adına günlük indirme limiti ile koymamıştır fakat aboneler aynı gün içerisinde ard arda 250’nin üzerinde bir indirme yaparsa, Hizmet Sağlayıcı hesabı askıya alma ve/veya sonlandırma hakkını saklı tutar.

WP Bankasının diğer GPL web sitelerini sunmak için kesinlikle yasaktır. Bu gibi bir durumun Hizmet Sağlayıcı tarafından fark edilmesi durumunda ilgili hesap hemen sonlandırılır ve kesinlikle para iadesi yapılmaz.

Ürünün Teslim Edilmesi

Kullanıcının başarılı olarak bağış yapmasından sonra ilgili giriş bilgileri kayıt sırasında sağlanan e-posta adresine gönderilecektir. Bu işlem ödemenin tamamlanmasından sonra 30 dakikaya kadar sürebilir.

Abonelik ve/veya Fiyat Değişimleri

Hizmet Sağlayıcı, wpbankasi.com web sitesinde tamamen veya kısmi değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu gibi değişikliklerde Hizmet Sağlayıcının herhangi bir bildirim yapma zorunluluğu yoktur. Hizmet Sağlayıcı istediği zaman, herhangi bir bildirim yapma zorunluluğu olmadan ürün ve/veya hizmet ekleyebilir veya fiyat ve kapsam değişikliği yapabilir.

Site İçi Bağlantılar

Hizmet Sağlayıcının internet sitesinde yer alan bağlantıların tamamı gözden geçirilmemiştir. Diğer sitelere yönlendirme yapan bağlantıların güvenliğinden Hizmet Sağlayıcı sorumlu değildir. Diğer sitelere yönlendirme yapılması, Hizmet Sağlayıcı onayı olduğu işaret etmek. Diğer sitelere yapılan bağlantıların açılması tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

İçeriği Doğruluğu

Hizmet Sağlayıcı web sitesinde sunulan içeriğin doğruluğu, tamlığı, eksiksizliği ve güncel olması konusunda elinden gelen tüm çabayı gösterecektir. Ancak Hizmet Sağlayıcı bu doğrultuda herhangi bir garanti vermez. Hizmet Sağlayıcı, web sitesinde ve web sitesinde yer alan tüm içeriklerde herhangi bir bildirimde bulunmadan değişiklik yapma hakkı saklı tutar.

Fikri Mülkiyet Hakları, Telif Hakları

Hizmet Sağlayıcı fikri mülkiyet haklarının korunmasına saygı duyar. Herhangi bir ihlal fark etmeniz durumunda Hizmet Sağlayıcıya bildirim gönderebilirsiniz. (Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası 512(c)(3) uyarınca):

  • İhlalin gerçekleştiğine dair yetkili kişinin ıslak imzasını veya elektronik imzasını içeren belge.
  • Telif hakkı ihlal edildiği iddia edilen kişinin kimlik bilgileri ve telif hakkının o kişiye ait olduğu gösteren belge.
  • Hak ihlali olduğu iddia edilen içeriğin Hizmet Sağlayıcıya sunulması. URL formatında sunulabilir.
  • Hak ihlalini bildiren tarafla iletişime geçmek için telefon numarası veya e-posta gibi bir iletişim bilgisi.
  • Hak ihlali iddiasında bulunan kişinin yalan beyan cezasını kabul ettiğine dair bir bildirim.

Ürün ve Hizmetlerin Ticari Kullanımı

Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ticari amaçla kullanılması durumunda, ticari amaçla kullanım yapan işletme bu kullanım koşullarını kabul eder. Aynı zamanda işletmenin alt kuruluşları, bağlı kuruluşları, iştirakleri, yetkilileri, temsilcileri ve çalışanları da kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır. İşletme, Hizmet Sağlayıcıyı bu kullanım koşullarını ihlalinden doğan veya bunlardan kaynaklanan herhangi bir iddia, dava veya eylemden doğacak herhangi bir yükümlülük veya masraflardan (iddia, zarar, tazminat, dava, yargılama, dava masrafları ve avukatlık ücretleri dahil) sorumlu tutamaz ve tazmin eder.

Ürün/Hizmet Garantisi

Hizmet Sağlayıcı sağladığı ürünler ve hizmetler için garanti sunmaz. Aksi belirtilmediği sürece Hizmet Sağlayıcı, tedarikçi, dağıtıcı herhangi bir vaat veya iddiada bulunmaz. Hizmet Sağlayıcı tüm ürünleri ve hizmetleri olduğu gibi sunar. Ürün ve hizmetlerin birbiriyle uyumlu çalışacağı veya kullanıcı beklentilerini tam olarak karşılayacağına dair bir garanti verilmez.

İlgili yasalar uyarınca, bazı yetkililer tarafından sunulan zımni garanti dahil olmak üzere tüm garantiler kapsam dışı tutulmaktadır.

Hizmet Sağlayıcının Yükümlülükleri

Hizmet Sağlayıcı, uygulanabilir yasaların izin verdiği ölçüde, doğrudan ve dolaylı olarak oluşabilecek gelir kaybı, veri kaybı, finansal kayıp ve diğer kayıplardan hiçbir koşul altında sorumlu değildir ve herhangi bir tazmin yükümlülüğü bulunmaz.

Tüm durumlarda, Hizmet Sağlayıcı, tedarikçileri ve distribütörleri, makul ölçülerde öngörülemeyen herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu değildir.

Diğer Koşullar

Kullanım Koşullarının Güncellenmesi. Hizmet Sağlayıcının uygun görmesi durumunda işbu Kullanım Koşulları güncellenebilir. Bu güncelleme geriye dönük olamaz. Kullanım Koşullarında yapılan tüm değişiklikler kullanıcılara ilgili sayfa üzerinde bildirilecektir. Değişikliklerin yayınlanmasından on dört gün sonra, bu değişiklikler yürürlüğe girecektir. Yasalarca yaşanan değişimlerden dolayı bu güncellemeler en kısa sürede yapılarak yürürlüğe girebilir.

Diğer Şartlar. Eğer işbu kullanım koşulları ve Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulan hizmet koşulları arasında bir uyumsuzluk olursa, işbu Kullanım Koşulları esas alınacaktır.

Üçüncü Taraf Lehtar Yok. İşbu Kullanım Koşulları, Hizmet Sağlayıcı ve kullanıcı arasındaki yapılmıştır. İşbu Kullanım Koşulları üçüncü tarafları içermez.

Feragat Edilemezlik. Kullanıcının işbu Kullanım Koşullarına uymaması durumunda Hizmet Sağlayıcının hemen harekete geçmemesi, Hizmet Sağlayıcının ilgili haklarından feragat ettiği anlamına gelmez.

Bölünebilirlik. İşbu Kullanım Koşullarının herhangi bir maddesinin ilgili yasalar tarafından geçersiz kılınması, diğer maddelerin geçerliliğini etkilemez. Geçersiz kılınan madde yerine, ilgili yasalarca konulan şartlar uygulanır.