Biz kimiz?

WordPress ile hazırlanmış tüm web sitesi sahiplerine yardımcı olacak kapsamlı bir tema ve eklenti bankasıyız.

Pepki bizim amacımız ne?

WordPress sitesi, bütçenizi zorlamamalı ancak ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere sahip olmalı. Biz de size bunu sunmayı amaçlıyoruz.

Bağış sistemi sayesinde, normalde bütçenizi oldukça zorlayacak olan yüzlerce tema ve eklentiye tek bir adresten sahip olabileceksiniz.

Öncelikle WordPress açık kaynak kodlara sahiptir. Sitemizden indirdiğiniz GPL lisansına sahip  tema ve eklentileri, tekrardan ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde geliştirebilir, kullanabilir ve dağıtabilirsiniz. Tüm bunları GPL olarak kısaltılan Genel Kamu Lisansına sahip yazılımları, her kullanıcı yasal olarak dilediği gibi kullanabilir.

WordPress.org sitesine yapılan açıklama doğrultusunda, tüm eklentilerin ve temaların GPL lisansına sahip olması gerekmektedir.

Peki GPL lisansı neyi ifade ediyor?

Geliştiricilere yapılan ödeme karşılığında, GPL lisansına sahip olan eklentiler ve temaların kullanım hakkları da kullanıcılara geçer. Kullanıcılar bu GPL lisansına sahip olan yazılımları, istedikleri kullanabilirler. WP Bankasi olarak geliştiricilerden satın aldığımız bu yazılımları sizlerle tekrardan paylaşıyoruz.

Bağış yaptıktan sonra herhangi bir hukuki yaptırımla karşılaşma riski olmadan tüm projelerinizde bu tema ve eklentileri kullanabilirsiniz.

Peki WP Bankasının geliştiricilerden farkı ne?

WP Bankası, geliştiricilerin sunduğu teknik desteği sunmaz. Yani tema veya eklentiyle ilgili teknik bir yardım almanız gerektiğinde, bu yardım WP Bankasının sorumlulukları altında yer almaz. İşte bu nedenle kütüphanemizdeki tema ve eklentileri, bağış yapmış abonelerimize daha uygun fiyatlarla sunabiliyoruz.

WP Bankasında yer alan tüm isimler ve şirketlerle ilgili bilgiler, sadece aboneleri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Teknik destek ihtiyacı olan aboneler, doğrudan geliştiricilerin siteleri üzerinden satın alma yapabilir.

Aklınıza takılan diğer tüm sorular için S.S.S. sayfamıza bakabilirsiniz. Eğer başka sorularınız var ise iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.